Co se nám líbilo?

Vzpomínka na advent

 

Advent a těšení se na vánoce začal v naší MŠ již poslední týden v listopadu adventním tvořením. Děti společně s rodiči tvořily velmi pěkné vánoční dekorace- dřevěný svícen, andílka nebo sněhuláka. Při poslechu koled, vůni vánočního perníku a punče tak všichni strávili pěkné odpoledne.

Hezkým zážitkem pro děti byl také výlet do Selského dvora v Kněždubu, kde se dozvěděly zajímavé věci o tradicích vánoc, upekly a nazdobily si perník a vyrobily andílka pro štěstí. Do vánočně vyzdobené mateřské školy si pak ještě pozvaly rodiče a prarodiče na společné koledování u stromečků, pod kterými našly bohatou nadílku od Ježíška. Koledy, písničky a tanečky byly odměněny ve všech třídách velkým potleskem. Maminkám a tatínkům se určitě líbily i velmi hezké vánoční přáníčka, které si pro ně děti vyrobily. Ke správné vánoční pohodě v MŠ také přispěl pěvecký sbor ZŠ Červené domky, který nás navštívil s pásmem vánočních písniček a koled. Předvánoční čas jsme si v naší mateřské škole užili a již se těšíme, co nám všechno přinese nový rok 2019.

 

 

DRÁČKOVÁNÍ S MÁMOU A TÁTOU

Do ,,dráčkování s mámou a tátou´´ se zapojilo téměř 50 dětí. Školku nám teď zdobí krásní draci z přírodnin, papíru a dalších materiálů. 

Bylo velmi těžké vybrat toho nejhezčího draka, proto byly odměněny všechny děti. 

Společně strávená chvilka při tvoření v rodinách určitě navodila pěknou podzimní atmosféru.